איך לבחור כיפה? כמה סוגי כיפות יש?

הכיפה היא אחד הסמלים המובהקים של העם היהודי. אנחנו יודעים כי בכל העולם כולו אפשר לזהות את היהודי על פי הכיפה שעל ראשו.

נהוג לחבוש כיפה החל מגיל שלוש כאשר בגיל זה מספרים את הילד ומעטרים אותו בשתי פאות חינניות.

כשאתם באים לרכוש את הכיפה, יש לכם כמה וכמה אפשרויות. לעיתים אתם לא תדעו במה באמת כדאי לכם לבחור ועל איזה סוג של כיפה ללכת בגלל רוב ההיצע.

אנחנו כאן כדי לעשות לכם מעט סדר בעניין.

כיפה לכל ראש

כל ילד וכל אדם אמור להגיע בסופו של דבר לבחירה בכיפה שהיא נוחה ונעימה לו ומאפשרת לו לחוש טוב איתה.

על מה חשוב לשים לב בעת הבחירה בכיפה?

  • הגודל של הכיפה – יש כיפות בגדלים שונים ובמגוון מידות. כל אחד אמור להתאים את הכיפה בהתאם למידה המתאימה לו ולהיקף ראשו. עם זאת יש הבדלים גדולים מבחינת המנהגים כאשר יש קהילות אשר בהם מקובל לחבוש כיפות גדולות העוטפות כמעט את כל הראש כאשר יש כאלה שחובשים כיפה הרבה יותר קטנה וסמלית. לכל סוג של כיפה יש את המידות שהופכות את הכיפה לכזו שתהיה מונחת היטב על הראש.
  • כיפה עם או בלי סיכה – יש מי שרוצה לחבוש את הכיפה עם סיכה שתחבר אותה ותצמיד אותה אל השיער ויש מי שרוצה שהכיפה תשב היטב על הראש בלי כל אביזר נוסף. חשוב להכיר את האפשרות של כיפה עם סיכה נסתרת שאינה נראית לעין אך היא מקבעת היטב את הכיפה שלא תזוז ממקומה.
  • איך היא מונחת על הראש? חשוב למדוד את הכיפות המוצעות ולבחון כל אחת מהן איך היא מונחת על הראש. האם יש לה יציבות או שהיא מחליקה? האם היא מחמיאה לאדם שחובש אותה? וכן הלאה.
  • מאיזה חומר היא עשויה?  הכיפה עשויה מבד. היא יכולה להיות עשויה מבד קטיפה כשהחלק הפנימי שלה עשוי מבד בטנה נושם. היא יכלה להיות עשויה מסוגי בד נוספים כמו פשתן, סאטן, בד ריפס וכן הלאה.
  • הקישוטים שעל הכיפה – יש כיפות מקושטות ויש כיפות חלקות. הקישוטים שיש על גבי הכיפות מתחלפות עם האופנה המתחלפת כאשר יש אינספור אפשרויות ומגוון גדול של קישוטי כיפות. אפשר לקנות כיפות עם שם הילד ואפשר ללכת רק על האות הראשונה של השם שלו. אפשר כמובן לבחור כל סוג אחר של עיטור שנראה לכם כזה שיהיה רקום, מודבק, תפור או כל סוג אחר של אפשרות. כיפה עם רקמת שם

נעמאמי מתנות עם משמעות

מבחר כיפות פשתן כיפות סאטן עם רקמת שם כיפות ממותגות ועוד, כדי שכל אחד יוכל למצוא את הכיפה שהכי מתאימה לו ועונה על כל הדרישות.

היכנסו ותתרשמו מהאפשרויות הקיימות ותיהנו ממוצר מושלם.

צור קשר

וואטסאפ

מסנג'ר

התקשר